shiller
12 بهمن 1401 - 10:19

در وقایع اخیر «قزوین» جزو سه استان آرام کشور بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: دشمنان نظام طی ماه های گذشته با بهره گیری از تمام توان خود به میدان آمدند تا به اهدافی که داشتند برسند اما با هماهنگی، همدلی و وحدت ایجاد شده، قزوین در ردیف سه استان آرام کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، ابوالحسن کبیری در جریان نشست با مدیران و سردبیران رسانه های استان که در باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به حوادث اخیر در سطح کشور و استان، اظهار کرد: دشمنان نظام طی ماه های گذشته با بهره گیری از تمام توان خود به میدان آمدند تا به اهدافی که داشتند برسند اما با هماهنگی، همدلی و وحدت ایجاد شده، قزوین در ردیف سه استان آرام کشور قرار گرفت.

وی افزود: آمار رسمی و دقیقی از تعداد اتباع بیگانه ساکن در استان قزوین به دلیل اشتغال غیرقانونی برخی از آنان در بخش های مختلف وجود ندارد اما آمارهای موجود از تعداد ۷۵ هزار نفری آنان حکایت دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین اضافه کرد: با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان طی ماه های اخیر ۲ باب مدرسه برای فرزندان اتباع در قزوین برپا شد و ۴۰۰ دستگاه تبلت را نیز بین دانش آموزان آنان توزیع کردیم.

کبیری بیان کرد: امسال اقدامات قابل ملاحظه ای در بخش جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب انجام شد و با راه اندازی نخستین کمپ ماده ۱۶( پذیرش معتادان متجاهر و بی خانمان جهت نگهداری، درمان و بهبود آنها با ظرفیت ۲۰۰ نفر) ساماندهی مناسبی انجام شد.

این مقام مسئول از تحصیل ۶۵ هزار دانشجو در استان قزوین خبر داد و گفت: در حوزه دانشگاهی و اصناف کمترین مشکل و چالش را در وقایع اخیر شاهد بودیم و در حال حاضر امنیت لازم در سطح استان برقرار است.

وی در پایان گفت: مجوزهای ۲۹۰ ثمن و نهاد غیردولتی در راستای همکاری با تشکل های مردم نهاد این استان مورد بازنگری قرار گرفت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012277